Mozgalmas öt napot tudhatnak maguk mögött azok a gyermekek, akik az Oroszlányi Közösségi Színtér és Könyvtár idei első táborában, a Kalandozó táborban részt vettek.
„Számtalan élmény gazdagította a vakáció első hetét a kicsiknek” - mondta Molnár Tímea, az OKSZÍK gyermekkönyvtárosa, aki a tábor vezetője volt. „Kirándultunk erdőben, ahol a fák árnya óvott minket a naptól; meglátogattuk a Bányászati Múzeumot Majkon, ahol kipróbálhattuk milyen nehéz a szénnel teli szívlapátot felemelni.
Voltunk bogárbemutatón, ahol Sasvári Zoltán szakértő segítségével összebarátkozhattunk Julival az afrikai csótánnyal. Természetesen a fürdőzés sem maradhatott el, ugyanis ellátogattunk az oroszlányi Csobbanó uszodába.” - fogalmazott Bata Gabriella könyvtáros, a táborlakók másik kísérője.
Ezen kívül kisvonatoztak, fagylaltoztak és meghódították a tatai Old Lake kalandparkot is. Mindezt rengeteg játékkal és nevetéssel fűszerezték, kis táborlakóink örömére. Reméljük a nyár további része is hasonló élményekkel lesz tele a gyermekeknek.




