Zséda : Ünnep
Hurrá itt a Karácsony! Ezúttal Zséda, ide illő albumát kerestem ki a könyvtár olvasótermének polcáról. Az énekesnőről mindössze annyit kell tudni, hogy Pápán született…
(Na jó, ez nyilvánvalóan kevés információ!!) Többszörös Fonogram- és EMeRTon díjas énekesnő. A magyar könnyűzenei élet egyik legsikeresebb női előadója. 1994-től 2001-ig a Cotton Club Singers együttesben énekelt. 2005-ben jelent meg első karácsonyi albuma Ünnep címmel, amely elérte a platinaminősítést.
Miért is ajánlom? Mert remek hangja van, ezt a hangot széles skálán változatosan használja. Hát én ezt nevezem minőségi popzenének, ami mi is?
A popzene az egyik leggyakrabban használt összefoglaló kifejezés a népszerű könnyűzene, illetve a szórakoztató zene stílusirányzataira.
Nos, vissza az "Ünnep"-hez és Zsédához egy jó kis popzenét hallgathatunk mézeskalács sütés vagy díszítés vagy evés közben.




