1953. január 30-án született Bontovics Kati énekesnő.
Másodikos gimnazista volt, mikor a budai Ifjúsági Parkban benevezett egy tehetségkutató énekversenyre, és meg is nyerte. Ezzel kezdődött pályafutása, ugyanis felfigyelt rá a Scampolo zenekar, és meghívták szólóéneknek az együttesbe. Hat éven keresztül volt a Scampolo tagja, szép sikereik voltak.
Az első rádiófelvétel 1970-ben készült el, 1972-ben pedig napvilágot látott az első kislemezük, ismertségük egyre nagyobb lett.
Kati 1973-ban beiratkozott a Bartók Béla Zeneművészeti Szakiskola dzsessz tanszakának ének részlegére.
Tanulmányait 1977-ben végezte el, kitüntetéssel. Siker övezte fellépéseit külföldön is, valamennyi volt szocialista országba és Ausztriába is ellátogatott.
1979-ben jelent meg önálló lemeze. Az album dalait Jakab György és Másik János szerezték, a dalszövegeket Adamis Anna írta. A lemez főként disco-dalokat tartalmaz.
1989-ben újabb nagylemeze jelent meg, az albumon elsősorban blues és dzsessz számok szerepeltek. Szólólemezein és koncertjein a Nautilus zenekar kísérte.
Több alkalommal is fellépett a Vukán György trióval, akik évekig kísérték az énekesnőt, számos dzsessz koncertet tartva együtt.
Később a Bontovics Kati együttessel szerepelt, társai Berdisz Tamás (dob), Cselik Gábor (zongora) és Friedrich Károly (harsona) voltak.
Friedrich Károly zeneszerző, jazzharsonás, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, aki egyben az énekesnő férje is.
Pár évvel ezelőtt halálhírét terjesztették, de köszöni jól van, csak az énekléstől vonult vissza.




