Ma ünnepli 57. születésnapját az eMeRTon-díjénekesnők, Szulák Andrea.
A művészi tudatosság az előadói érzékenységgel finoman párosul. Egyedi, különleges orgánuma, erős színpadi jelenléte – legyen szó koncertről vagy éppen színdarabról – pillanatok alatt magával ragadja a közönséget. Legyen jazz, pop vagy musical, Szulák Andrea szinte minden zenés műfajban otthon érzi magát. Sokáig külföldön vendég tánczenész volt (Hollandia, Németország, Anglia). Miután visszaköltözött Magyarországra, rangosabb hazai lokálokban és bárokban lépett fel. 1990-ben az új Neoton énekesnője lett a Neoton Família szakadása után, 1992 és 1994 között a Rapülők zenekarral dolgozott. 1993-ban ő képviselte Magyarországot az Eurovíziós Dalfesztiválon az Árva reggel című számával, de az elődöntőben sajnos nem jutott tovább. 1992-ben és 1994-ben az év énekesnője lett. Számos zenés színpadi darabban is láthattuk már az elmúlt években, többek között Operettszínházban a Chicagói hercegnő és a Rebecca, a Madách Színházban a Tanulmány a nőkről, a Játékszínben pedig a Kölcsönlakás és a Menopauza című előadásokban. 2016 óta a Turay Ida Színház tagja. 1998-ban kezdte meg a tévés karrierjét, megnyerő, közvetlen stílusát, számos televíziós műsorban – Ki vagyok én?, Activity, Szulák Andrea Show, A nagy Duett, Az ének iskolája – is sikerrel tudta kamatoztatni. Első, Nem harap a néni című albuma 1993-ban jelent meg, azóta több mint tíz lemeze látott napvilágot. 2007. április 26-án életet adott lányának, Rozinának. Szabadidejében szeret festegetni, rajzolgatni, a festés lánykorából ered, keramikusnak készült a gimnáziumban. Imád főzni és isteni süteményekkel kényeztetni szeretteit, kollégáit. 2017-ben szakácskönyve is megjelent, Jutalomfalatok címmel. 2019-ben az oroszlányi Adventi Kulturális rendezvénysorozatban hallgathattuk meg karácsonyi műsorát, ahová Bolba Tamás zongoraművész kíséretében érkezett.




