The Rasmus: Dead Letters
A The Rasmus együttes története 1994-ben kezdődött, amikor egy helsinki gimnáziumba megtartották az első koncertjüket. A négy alapító tag (Lauri Ylönen– ének, Jarno Lahti – dobok, Pauli Rantasalmi – gitár, Eero Heinonen -basszusgitár) debütáló lemeze 1996-ban jelent meg Peep címmel és Finnországban rövid idő alatt aranylemez lett. A csapat folyamatosan turnézott, évente több mint 100 koncertet adtak. Rengeteg energiát felhasználva újra stúdióba vonultak, hogy felvegyék második, Playboys című lemezüket. Az újabb aranylemez után igazi sikerüket az jelentette, hogy 1997-ben átvehették a finn Grammy-ként emlegetett Emma-díjat, a legjobb új zenekar kategóriájában. A harmadik nagylemezükről a Liquid című dal mind a rajongók, mind a kritikusok szerint az év dala lett. 2001-ben szerződtek le a Playground Music Scandinavia kiadóval, és a F-f-f-faling című dal már Svédországban is sláger lett. A Roxette kísérőiként több európai országba is eljutottak. A spanyol Dover rockzenekarral Olaszországban tartottak koncertkörutat, közben Európa-szerte kapták a felkéréseket.
2004-ben jelent meg a banda ötödik „Dead Lettes” című albuma, ami meghozta a nagy áttörést a finn csapat életében. A lemez legismertebb és legsikeresebb száma az In the Shadows volt, mely az MTV Európa legjobb klipjévé választotta, és az angol Kerrang-díjátadóra is jelölve lettek, mint a legjobb nemzetközi felfedezett és a legjobb zeneszám.
A CD-t megtalálják az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár gyűjteményében.




