A lemezlovasok világnapja.
Isten éltesse a DJ-szakmát! 1935-ben került köztudatba a DJ fogalma. A zenéket egymásra pakoló figura ma már a könnyűzenei kultúra kitörölhetetlen alakja, népszerűségük a legnagyobb együttesekével vetekszik. Jó tíz évvel ezelőtt még magunk sem gondoltuk volna, de ma már teljesen megszokott, hogy a legnagyobb fesztiválok színpadát is ők uralják. Walter Winchell az a rádiós műsorvezető volt az, aki először használta a „disc jockey” kifejezést. 1943-ban Jimmy Savile volt az, aki megszervezte a világ első buliját, ahol DJ zenélt és jazz zene szólt. A DJ kifejezést később aztán a rádiós műsorvezetőkre kezdték alkalmazni az Egyesült Államokban. Az elnevezés a hanglemez angol neve (a formája miatt): disc (vagyis „korong”), illetve a jockey = „zsoké” szavakból állt össze. Magyarországon a 60-as években jelentek meg az első lemezlovasok, akik közül Cintula, B. Tóth László és Dévényi Tibor vált a legismertebbé. A lemezlovasok nagyon meghatározó, közönségformáló szerepet töltöttek be, így aztán nem csoda, hogy már 1970-től vizsgához, illetve engedélyhez kötötték a tevékenységüket. Ma már nincs szükség engedélyre ahhoz, hogy valaki fellépést vállaljon, a technika fejlődésének köszönhetően ma már bárki képes lehet arra, hogy egy rövid gyakorlás után színpadra álljon.




