Republic: Só és cukor
A Republic 1990-ben alakult EMeRTon-díjas magyar rockegyüttes. Az alapítók: Bódi László - Cipő, Tóth Zoltán, Bali Imre, Szilágyi "Bigyó" László és Boros Csaba. Könnyen értelmezhető, szókimondó és dallamos zenéjükről váltak híressé. Megalakulásuk 20. évfordulója alkalmából, előadóművészi tevékenységük elismeréseként megkapták a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje, polgári tagozata kitüntetést. Az együttes frontemberének, Bódi László "Cipő"-nek 2013. március 11-i elvesztése után Tóth Zoltán kivált a zenekarból. Társai a korábbi állandó közreműködővel, Halász Gáborral folytatták tovább.
A Só és cukor album 2000-ben jelent meg az EMI gondozásában. Dalainak egyike a Nem volt még soha így, amelyet a koncerteken eredetileg a szerzője, Tóth Zoltán énekelt, de a stúdiófelvétel már Bódi László énekével készült, onnantól kezdve így játszották élőben is. Az Ausztrália–Esmeralda című dal a tiszai ciánszennyezésnek állít emléket. Az album 11 hetet töltött a Mahasz Top 40-es eladási listáján.
A CD-t megtalálják az oroszlányi Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár gyűjteményében.




