A Hold napja
A Hold napját július huszadikán ünnepelhetjük, 1969-ben ugyanis ezen a napon történt az első Holdra szállás. Ez a nap alkalmat ad arra, hogy megemlékezzünk arról a dátumról, amikor először lépett ember a Holdra. 1969. július 20-án, az amerikai Apollo-11 űrhajó legénységének két tagja, Neil Armstrong és Edwin E. "Buzz" Aldrin a Sas nevű holdkomppal leszálltak a Hold felszínére. Az expedíció harmadik tagja Michael Collins volt, aki Hold körüli pályán keringett a parancsnoki űrhajóval. Az Apollo-11 űrhajósai "a Sas leszállt" elhíresült mondattal jelentették a NASA-nak, hogy sikerült a landolás. A Holdra szállásnak az egész világ tanúja lehetett, hiszen a rendkívüli eseményt élőben közvetítette a televízió. A köztudatban Armstrong neve maradt meg leginkább, lévén ő volt az első ember a Holdon, de társa, Buzz Aldrin is követte őt, mintegy negyed órás különbséggel.




