Az elmúlt hetekben a múlt felidézésén dolgoztak a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár munkatársai,
ugyanis Május 1–én RETRO Felvonulással egybekötve tervezték megünnepelni a munka ünnepét.
Május 9-én, az Európa Nap keretén belül 17.20 órai kezdettel az intézmény kiállítótermében RETRO Kiállítással készül visszarepíteni Oroszlány város lakosságát és a környező településen élőket.
Kérjük Önöket, hogy tartsanak velünk és elevenítsük fel közösen az elmúlt évtized kisdobosok és úttörők dallamait. Nézzük meg együtt a régmúlt megsárgult fotóit, konyhai, technikai eszközeit, játékait. A RETRO Kiállításon találkozhatnak olyan enteriőr szoba és konyha belsővel, ami sok-sok évtizeddel ezelőtt hétköznapinak számított, de ma már kuriózumként, mosolyogva, szeretettel tekintünk vissza a múlt emlékeire.
Ezenkívül két mai kortárs alkotó is bemutatkozik. Az egyik művész Fazekas Csilla, oroszlányi születésű hölgy, aki jelenleg Barcelonában él és alkot. A másik művész Zilizi Zoltán fafaragó, aki Szlovákiában, Pereden született és ott is alkot.
Tartson Ön is velünk és – „Utazzunk együtt a RETRO jegyében!”
Az eseményt az Európai Unió társfinanszírozásával az Interreg Magyarország – Szlovákia Program Kisprojekt Alapja támogatta.




