Volt egyszer egy lemezlovas címmel jelent meg magánkiadásban Gusztafik Tibor újabb könyve.
Kozmáné Gombkötő Hajnalka a helyi bibliotéka könyvtárosa faggatta a korábbi rádióst, lemezlovast az új kötet születéséről, és néhány jó sztori is elhangzott a beszélgetés alatt.
A szerzőnek már jelentek meg könyvei sport témában, ez az első, amelynek középpontja a zene, a zenéhez fűződő viszonya. A kötetből megtudhatjuk, hogy eredetileg futballistának készült, de egy sérülés miatt a keverőpultok felé fordult. Dolgozott lemezlovasként, írt a megyei újságnak, a Hi-Fi Pódiumban is sok írása jelent meg. Televíziózott Oroszlányon és Tatabányán, a Radír Rádió után több országos lefedettségű műsorszolgáltatónál is dolgozott.
A kötet első részében betekintést kaphatunk a könnyűzene kialakulásába, majd a hazai zenei élet jelentősebb állomásait ismerhetjük meg. A kötet különlegessége, hogy a tatabányai zenei életbe is bepillantást kaphatunk, majd a következő részben a szerző személyes élményeiről olvashatunk. Több sztori is elhangzik benne, például az oroszlányi Éden szórakozóhelyről, de megelevenedik a „Beton” és a Bányász Klub is. Különlegessége, hogy minden mondanivalóhoz tartozik egy-egy zenei ajánlás.




