A nagyzenekari jazz egyik, ha nem a legnagyobb 21. századi alakja, Maria Schneider hétszeres Grammy-díjas
zenész-hangszerelő. Kettőt a rangos elismerések közül a 2020-as Data Lords című monumentális lemezéért kapott, amelynek anyagával 2022-ben debütált volna Magyarországon, de Covid miatt akkoriban nem lehetett koncertezni. Ami késik, nem múlik, a progresszív big band, az avantgárd nagyzenekari jazz egyik megújítója 2025-ben játszik először Budapesten, az adatéhségben szenvedő digitális világ sötétségét feldolgozó Data Lords anyagát a kiváló zenészekből álló Oslo Jazz Ensemble-lel adja elő. A madár-rajongó Schneider elmondhatja magáról, hogy ő volt David Bowie utolsó társszerzője, aki tud az elcsendesedés felé is terelni – a modern jazz egyik nagyságát hallhatjuk-láthatjuk élőben.
A koncert 2025. március 9 -én vasárnap 20:00 órakor kezdődik a Fesztivál Színházi részben tekinthető meg.
forrás: mupa.hu




